Zdravíčko v Turnově

Mladý manželský pár Zdeněk a Simča dlouho žili v zahraničí a když zjistili, že čekají přírůstek do rodiny, rozhodli se vrátit zpět domů do Turnova. Simona začala studovat obor Nutriční terapeut na 1. lékařské fakultě UK, protože věří, že to, co jíme, má velký vliv na zdraví a celkově na kvalitu života. A když byla možnost převzít obchůdek se zdravou výživou s dvacetiletou tradicí v rodném městě, tak se moc dlouho nerozhodovali a šli do toho.

Ovšem o vizuální stránku obchodu se již dlouho nikdo nestaral. Uspořádání zboží na prodejní ploše nebylo dobře vyřešené, krásné velké skleněné výlohy byly polepené fólií, která již měla to nejlepší za sebou, a ve výloze strašily ošuntělé informační tabule o zdravé výživě. Ale co udělat nejdříve?

Jako první chtěli Zdeněk se Simčou upoutat pozornost, aby si všichni všimli, že obchod Zdravíčko má nového majitele. A tak se přes neviditelné nitky internetu dostali až k nám a domluvili si s námi schůzku. Když jsme poprvé viděly výlohu, tak nám srdce štěstím poskočilo. Na takovou retro výlohu jsme už dlouho nenatrefily. Po schůzce a dalších konzultacích po telefonu jsme vytvořily několik návrhů, z kterých jsme pak vybrali finální variantu s názvem „pan a paní Zdravíčkovi“.

Obchod se nachází na frekventovaném místě poblíž náměstí ve starém činžovním domě. Nejprve jsme strhly dvacet let staré polepy a odstrojily interiér výlohy od přebytečných a oku nelichotících komponentů. V rámci této akce jsme šoupaly i s nábytkem a díky tomu jsme do prodejny dostaly denní světlo, které do té doby bylo jen umělé. Samotná instalace výlohy zabrala celý den a byla náročná, ale podle zpětné vazby majitelů a reakce místních úspěšná.

Průčelí obchodu tvoří dvě velké prosklené výkladní skříně a mezi nimi je vchod do obchodu. Levou výkladní skříň jsem pojaly jako informativní nástěnku – na osmi velkých dřevěných prkénkách, které jsou zavěšeny ze stropu, je možné obměňovat různé informace. Pro tyto účely jsme vytvořily několik grafických listů s koláží ze zdravých potravin. V pravé výloze je papírová instalace „pan a paní Zdravíčkovi“ alias Zdeněk a Simča. Je to takové malé představení nových majitelů celému Turnovu.

Dále řešíme s majiteli i nové logo obchodu a vývěsní štít nad obchodem, ale o tom napíšeme zase příště.