Výloha pro tvůrčí ateliér Strojovna v Praze. Návrh a výroba dekorace ve tvaru plachet pro výlohu.

Letní výloha pro textilní ateliér

Kreativní tvůrčí ateliér Strojovna je místo, kde si můžete nechat zkrátit kalhoty, opravit oblečení, v kurzu se můžete naučit ušít sukni nebo si zakoupit něco originálního. Studio se nachází v pražských Vršovicích v ulici Krymská, která již není místem plným zastaváren a heren, ale nahradily je kavárny s kulturním programem, studia jógy, knižní vydavatelství, kino, zajímavé restaurace a další nové podniky.

Ulice pulzuje od rána do večera a byla by škoda nevyužít velké prosklené výkladní skříně, přes které lze vidět do ateliéru. Měly jsme příležitost aranžovat letní výlohu a dostaly jsme zcela volnou ruku při realizaci. Jedinou podmínkou bylo využít zbytkový textilní materiál ve výloze.

Hlavním prvkem výkladní skříně bylo vodácké pádlo doplněné plachtami, které nesly sdělení a hlavní zprávu pro kolemjdoucí: šijeme, tvoříme, opravujeme & pořádáme kurzy. Stylizovaná plachetnice v podobě pádla a plachet byla doplněna loďkami nesoucí prodejní výrobky a zboží, které je možné zakoupit v ateliéru, a podpořit tak chod podniku.

Celá instalace byla vytvořena ručně během workshopu a byly použity staré knoflíky, nepotřebné ústřižky látky a bavlnky. Papírové ptáky zavěšené v prostoru pak vytvořila kamarádka Martina Žižková, která se zotavuje ze zranění při nehodě, kdy byla sražena automobilem na přechodu několik metrů od toho místa.